צילומי רחפן – 5 רחפנים עם מצלמות שכדאי להכיר

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

צרו איתנו קשר

מפאנטום, דרך רחפן סולו ועד הטייפון – חמישה דגמי רחפנים מקצועיים עם מצלמות שכדאי להכיר.

השימוש ברחפנים מקצועיים עשה דרך ארוכה בשנים האחרונות תוך ניצול הטכנולוגיה למטרות צבאיות וביטחוניות וכן גם מטרות חקלאיות שונות, וככל שהטכנולוגיה הפכה לזמינה וזולה יותר, גם לצרכי הנאה ובידור של הכלל. ניתן למצוא כיום בשוק מגוון רחפנים המיועדים להטסה עבור מטרות פנאי לצד רחפנים איכותיים המשמשים לצרכי צילום ותיעוד באיכות גבוהה מאוד.

 

בבחירה של רחפן מקצועי מתאים יש לתת ראשית את הדעת על הייעוד והמטרה המרכזית, מגבלת התקציב והתאמה של הרחפן על פי המפרט הטכני שלו. ככלל יש להפריד בין הרחפן עצמו, יכולות התעופה שלו, המשקל ואופן השליטה, אורך חיי הסוללה ועזרים דוגמת GPS המותקן עליו, למצלמה המהווה חלק בלתי נפרד ממנו. הטסה של רחפן והנפקת צילומי וידאו ונוף איכותיים מחייבת מיומנות וניסיון ועל כן בכל מקרה בשלב הראשוני מומלץ להתנסות עם רחפן זול. מקרים של איבוד של הרחפן או התרסקות שלו בקרב משתמשים "מתחילים" אינם נדירים ממש ועל כן מומלץ בשלב ההתחלתי לפתח את המיומנות ולצבור את הניסיון על מכשירים פשוטים לתפעול וזולים יחסית לרכישה.

 

ריכזנו עבורכם כאן חמישה סוגי רחפנים מומלצים הכוללים מצלמות מתקדמות המתאימות בין היתר לשימושים חקלאיים, חברתיים וכו' כך למשל מרביתם מתאימים עבור צילום אירועים שונים ממעוף ציפור, החל מאירועי ספורט המוניים הדורשים צילומים מעל אצטדיון ועד צילום אירועי שמחות במסגרת יום צילומים בלוקיישן מיוחד ועוד – כל הדגמים המדוברים נחשבים למומלצים לטובת שימוש לצרכי צילום מתקדמים ואינם מיועדים לילדים / מתחילים:

 

א. פאנטום 3  במשך שנים נחשב לרחפן הנמכר בעולם ובולט בזכות פשטות התפעול והצילום המקצועי שהוא מספק. מדובר ברחפן במשקל 1.2 ק"ג המסוגל לטוס במהירות של 56 קמ"ש. טווח השליטה ברחפן הוא ממרחק בן שני ק"מ. לרחפן זה מצלמה מובנית המקובעת למניעת רעידות ומצלמת צילומי וידאו וסטילס באיכות 12 מגה פיקסל. הפאנטום 3 ניתן לסנכרון עם הטלפון הנייד ולתכנות טיסה עצמאית ללא שליטה תוך תכנון מסלול.

 

ב. פאנטום 4  הדגם המתקדם יותר של חברת DJI המגיע למהירות טיסה בת 72 קמ"ש, עם טכנולוגיה למניעת רעידות ושתי מערכות ייצוב פנימיות. הפאנטום 4 מגיע עם מזוודה יוקרתית קשיחה לשמירה על כל רכיבי הרחפן העדינים. לרחפן זה GPS איכותי ומדויק ותכנות המאפשר לו לשוב לבסיס האם במידה ואבד הקשר עמו.

 

ג. סולו – רחפן SOLO מבית 3D Robotics נחשב למבוקש מאוד לאורך השנים וכמעט אינו נמכר על ידי יבואנים בישראל. החושקים בו ייאלצו להשיג אותו לרוב באמצעות הזמנה מחו"ל. מדובר ברחפן המסוגל להישאר באוויר כעשרים דקות וניתן לשליטה עד טווח של שמונה קילומטרים. משקלו 1.8 ק"ג והוא מגיע ללא מצלמה וללא מייצב. ניתן לרכוש בנפרד ולהתקין עליו מצלמת  GoPro

 

ד. Bebop drone רחפן מבית Parrot הכולל מחשב טיסה מתקדם, שלד קל משקל, טכנולוגיית בטיחות יחידה מסוגה המבטיחה עצירה של הלהבים במקרה של התנגשות ונחיתה מבוקרת אוטומטית. הרחפן מלווה במצלמה איכותית בת 14 מגה פיקסל, זווית צילום רחבה ומייצב תמונה מדויק במיוחד.

 

ה. טייפון – Q500 4K רחפן מקצועי לצילום מבית Yuneec בעל מייצב של שלושה צירים המאפשר שידורי וידאו אנלוגי. זמן טיסה בן 25 דקות, רכיב GPS ומערכת שידור וידאו לאחור בזמן אמת (FPV) מובנית בצג השלט. מדובר ברחפן המציע איכויות צילום גבוהות ופונקציות משודרגות.

Call Now Button