צילומי דורות

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

צרו איתנו קשר

צילומי דורות הוא אוסף תצלומים המראה את התפתחותם של בני המשפחה. זוהי דרך להנציח את ההיסטוריה ואת השושלת של המשפחה שלך.

הדור הראשון בתצלום זה הוא הסבים והסבתות, אחר כך ההורים, ולבסוף הילדים.

הסבים והסבתות יושבים יחד על ספה או כיסא בזמן שילדיהם עומדים מולם.

ההורים יושבים זה ליד זה כשילדיהם עומדים מולם.

הדור האחרון הוא בדרך כלל רק ילד אחד או ללא ילדים כלל.

תצלומים של דורות שונים קיימים כבר זמן רב. אבל יש בהם יותר ממה שנראה לעין.

ככל שהצילום התפתח, כך גם התמונות שאנו מצלמים ואופן השימוש בהן. במאמר זה, נחקור כיצד השתנו תצלומי דורות לאורך זמן ומה הם מספרים לנו על ההיסטוריה, התרבות והחברה כיום.

אנחנו חיים בעולם שבו כל דור מתועד ומצולם. זה אומר שיש יותר תמונות מכל דור מאי פעם.

הדור הראשון שצולם היה התקופה הוויקטוריאנית, שהייתה במאה ה-19. הצילומים הראשונים היו שחור ולבן והראו רק אנשים מהצוואר ומעלה.

הדור השני של הצילום היה במאה ה-20, שהוא צילום צבע. אתה יכול לראות את הפנים של אנשים כמו גם את הגוף שלהם בתמונות האלה.

הדור השלישי של צילום הוא עכשיו וזהו צילום דיגיטלי עם סמארטפונים, מצלמות דיגיטליות ומצלמות DSLR שיכולות לצלם אנשים מכף רגל ועד ראש בבהירות.

צילומי דורות הם דרך לתעד את הזמן החולף ולראות איך אנשים משתנים עם השנים. יש הרבה יופי בצילומים האלה שמנציחים רגעים בחיים שנשכחים לרוב.

צלם בשם לואיס הין צילם סדרת תצלומים של ילדים העובדים במפעלים ובמכרות בתחילת שנות ה-1900. התמונות הללו, שנקראו "אם נודדת", צולמו ב-1936.

התמונה היא אחת התמונות הכי אייקוניות מהשפל הגדול והיא רלוונטית גם היום כי היא מתארת אנשים שנאבקים בעוני.

בעבר, צילומים צולמו על ידי צלם בודד ואדם אחד היה בתמונה. כיום, נפוץ יותר לצלם תמונות עם מספר אנשים.

ניתן לראות את השינוי הזה בפורטרטים של דורות. בשנות העשרים של המאה הקודמת, ברוב הדיוקנאות המשפחתיים היה רק אדם אחד. בפעם הבאה שאתה רואה דיוקן של דורות, שימו לב כמה אנשים נמצאים בו וכיצד הם ממוקמים.

תצלומי הדורות מראים כיצד בני האדם השתנו עם הזמן, וניתן להשתמש בהם כדי לספר סיפור.

התצלום הראשון הוא של אישה לובשת שמלה ארוכה כששערה סתום תלתלים. היא עונדת פנינים על צווארה ויש לה הבעה שמראה שהיא ביישנית או נבוכה. תמונה זו צולמה בשנות ה-50 והיא מציגה את ההשקפה המסורתית של נשיות. התצלום השני צולם בשנות ה-80, מציג אישה בג'ינס וטי שירט עם שערה למטה. יש לה גם הבעה שאומרת שהיא בטוחה ונוחה עם עצמה. תמונה זו משקפת את מה שנשים היו בעידן הזה – הן היו חופשיות ללבוש מה שהן רוצות ולהיות עצמן ללא שיפוט מהחברה. התצלום השלישי צולם בשנות האלפיים, הוא מציג שני הומואים

צילומי דורות הוא פרויקט של הצלמת והאמנית אליסון זמודה. הפרויקט נוצר כדי לחקור את רעיון הזמן באמצעות צילום.

התמונות צולמו באותו מיקום בעיר ניו יורק ומציגים אנשים מדורות שונים. התמונה הראשונה בסדרה מציגה אישה ילידת 1908, ואחריה אישה ילידת 1918, וכך הלאה עד מישהי ילידת 2008. בכל תמונה יש ארבעה אנשים: אדם מבוגר ושלושה צעירים יותר. מייצגים פרקי זמן שונים.

צילומי דורות הוא פרויקט צילום של הצלם והאמן, מיכאל שמידט. הוא מורכב משלושה סטים של תצלומים המציגים את פניהם של אנשים מדורות שונים.

פרויקט זה נוצר כדי להראות כיצד הזמן השתנה במהלך השנים וכיצד אנשים שונים בזמנים שונים הושפעו ממנו.

הסט הראשון נקרא "The Baby Boomers", הכולל תצלומים שצולמו במהלך שנות ה-60. הסט השני נקרא "דור X", הכולל תצלומים שצולמו במהלך שנות השמונים והתשעים. הסט השלישי נקרא "דור ה-Z", הכולל תצלומים שצולמו במהלך שנות ה-2000 וה-2010.

חלק זה עוסק באוסף תצלומים שצולם על ידי הצלם, דיוויד אלן הארווי. התצלומים באוסף זה מציגים את השינויים שחלו באמריקה בחמישים השנים האחרונות. הם מקובצים לארבע קטגוריות שונות: "הדור השקט", "הבייבי בומרס", "דור ה-X" ו"דור ה-Y".

כל דור קיבל שם שיייצג אותם ואת תקופתו. הקבוצה הראשונה, הדור השקט, מורכבת מאנשים שנולדו בין 1925 ל-1945. אלו אנשים שגדלו במהלך מלחמת העולם השנייה וחוו את תלאות השפל הגדול. הם היו ילדים גם בתחילת הטלוויזיה, שממנו קיבלו את שמם.

הבייבי בומרס נולדו בין השנים 1946-1964. דור זה הושפע מאירועים רבים כמו וייטנאם

בשנים האחרונות חלה עלייה מהירה במספר הצילומים. כתוצאה מכך, כמות התמונות הזמינה לנו גדלה באופן אקספוננציאלי. הבעיה היא שאנחנו לא מסוגלים לעבור על כל התמונות האלה ולמצוא את מה שאנחנו מחפשים.

תצלומי דורות היא סדרת תמונות מאת הצלם, ריצ'רד רנלדי. הוא מצלם דיוקנאות של אנשים מדורות שונים ואז מצלם אותם יחד.

הסדרה היא חקירה של דינמיקה משפחתית וכיצד היחסים בין הורים לילדים משתנה עם הזמן. התמונות מבוצעות בבתי המצולמים, מה שמקנה לתמונות תחושת אינטימיות ואותנטיות.

תצלומי דורות הוא ספרה של דורותיאה לנגה. זוהי סדרת צילומים המתעדת את השפל הגדול באמריקה.

הצילומים צולמו בין השנים 1935 ל-1940. הם צולמו במקור כחלק מהפרויקט התיעודי של מינהל האבטחה בחווה, שהיה לתעד את העם האמריקאי החי בעוני.

תצלומי דורות היא סדרת צילומים המציגה את השינויים באופן שבו אנשים מתלבשים ומתנהגים לאורך תקופות זמן שונות.

התמונות צולמו על ידי הרולד פיינשטיין מ-1955 עד 1975 וכיום הם חלק מאוסף במוזיאון אוקלנד. התמונות מקובצות בשלושה חלקים, "משפחה", "חברים" ו"ציבור".

החלק הראשון, משפחה, מורכב מתמונות שצולמו בשנים 1955-1959 ומראה כיצד בני המשפחה התחפשו לאירועים חשובים. בסעיף הזה, ברור שאנשים התחפשו בצורה רשמית יותר מאשר עכשיו. מדור החברים מורכב מתמונות שצולמו בשנים 1960-1964 ומראה כיצד אנשים התחילו להתלבש בצורה נינוחה יותר ככל שהפכו עצמאיים יותר ממשפחותיהם. המדור הציבורי מורכב מתמונות שצולמו בין השנים 1965-1975 ומראה כיצד האופנה של אנשים הפכה ליותר

תצלומים של דורות הוא פרויקט צילום דוקומנטרי מאת פול ד'אמאטו. הפרויקט לוכד את שינויי הדורות וההתקדמות החברתית באמריקה משנות ה-40 ועד היום.

הצילומים מסודרים בסדר כרונולוגי, כאשר כל שורה מייצגת עשור. כל שורה מתחילה בתמונה של דור מבוגר ומסתיימת באחד מהדור הצעיר. התמונות מלוות בכתוביות המספקות מידע על מה שהתרחש באותה תקופה וכיצד השינויים הללו השפיעו על כל דור שלאחר מכן

Call Now Button